Opony TORUS :: Nowe oblicze chińskich opon

Pojęcie produktów „Made in China” kojarzy nam się jednoznacznie. Tanie, słabe, wadliwe. W większości przypadków są to właściwe określenia. Coraz częściej jednak udaje się spotkać chińskie produkty, które jakością nie odbiegają od towarów zachodnich.

Opony chińskie, bo o nich mowa, to temat, który u wielu klientów wywołuje jednoznaczne, bynajmniej nie pozytywne emocje. Przez lata Chińczycy przyzwyczaili nas do sytuacji, że ich produkty okazywały się zawodne. Masowa produkcja i złej jakości materiały stały się przyczyną tego, że już z chwilą wyjścia z fabryki opony często nie nadawały się do użytkowania. Nie można więc dziwić się temu, że klient kupując felerny towar nie chciał już do niego wracać.

Niemniej od kilku lat chińscy producenci przykładają większą wagę do tego, by ich opony swoją jakością nie odbiegały od zachodnich standardów.

Triangle

Przykładem będą tu chociażby opony przemysłowe Triangle. Nasza firma wprowadziła to ogumienie do oferty w maju 2015 roku i od tamtej pory cieszy się ono zainteresowaniem stałych i nowych klientów, którzy przy kolejnych zamówieniach pytają właśnie o opony tej marki. Jest to najlepsza rekomendacja dla tych wszystkich, którzy nie ufają produktom chińskim i nie wierzą, że dobra cena niekoniecznie wyklucza dobrą jakość.

Od momentu wprowadzenia do systemu sprzedaliśmy ponad 700 sztuk opon wielkogabarytowych marki Triangle. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że współczynnik reklamacji to w ich przypadku zaledwie 0,42 %. Co ciekawe, jest on niższy, niż wskaźnik reklamacji opon marek Premium. 

Poziom jakości na etapie wytwórczym w azjatyckich zakładach ogumienia wzrósł w ciągu ostatnich kilku lat znacząco. Mimo tego, że w dalszym ciągu ceny opon chińskich są dużo niższe, niż marek europejskich, to ich jakość już im nie ustępuje i nie można ich traktować, jako słabe czy zawodne.

Zapraszamy do pełnej treści naszego artykułu na stronie: kieruneksurowce.pl
zobacz wszystkie ikona

linc
cert cert cert cert
linc

oponyrol2

EN

flaga

DE

flaga

RU

flaga

PL

flaga