OPONY PNEUMATYCZNE 
OPONY PEŁNE DO SZYBKIEGO MONTAŻU  
OPONY PEŁNE WERSJA STANDARD 
OPASKI AMORTYZUJĄCE 

Opony do wózków widłowych


Jednym z istotnych czynników, który wpływa na poprawność i bezpieczeństwo działania wózków widłowych, jest ogumienie. Odpowiednio dopasowane opony do wózków widłowych ułatwią obsługę sprzętu i przyspieszą wykonanie zadań realizowanych z jego pomocą. Oprócz tego przyczynią się również do ograniczenia kosztów eksploatacji urządzenia. Jednak, aby ogumienie wolniej się zużywało i tym samym generowało oszczędności, jego parametry muszą być ściśle dostosowane do wymagań konkretnej maszyny. Dlatego przed zakupem opon należy dokładnie przeanalizować charakterystykę pracy widlaka, pod kątem następujących kryteriów:

  • Rodzaju przewożonych ładunków
  • Intensywność pracy (jedna, dwie lub trzy zmiany)
  • Długość tras pokonywanych podczas cyklu pracy oraz rodzaju nawierzchni, po której będzie poruszał się wózek (wewnętrznej czy zewnętrznej)?

Wszystkie te czynniki wpływają na optymalną pracę ogumienia, co ma duże znaczenie dla dłuższego okresu i bezpieczeństwa jego eksploatacji. Jeśli opony zostały źle dopasowane, to nie pozostanie to bez wpływu na działanie maszyny – może to mieć wpływ na zwiększenie drgań (niewłaściwa amortyzacja), obniżenie poziomu przyczepności oraz trakcji. Wszystkie te czynniki prowadzić będą do szybszego zużycia elementów zawieszenia wózka oraz szybszego niszczenia opon.

Kategorie opon do wózków widłowych

Dwie główne kategorie opon do wózków widłowych to: opony pełne (superelastyczne) i pneumatyczne. W ich ramach istnieją dodatkowe podziały – wyróżnia się opony w wersji standard, ogumienia do szybkiego montażu, a także specjalne opony niebrudzące oraz antystatyczne. Dobierając odpowiedni typ opon, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę miejsca, w jakich będą użytkowane bowiem każdy rodzaj ogumienia, dostosowany jest do innego środowiska pracy.Klasy jakościowe opon do wózków widłowych

Jednym z kluczowych kryteriów przy wyborze ogumienia jest również jego jakość. Tak jak opony ciężarowe, osobowe czy wielkogabarytowe, opony do wózków występują w kilku klasach jakościowych.

Dostępne są u nas opony Michelin, Bridgestone, Continental z klasy Premium – czyli oceniane pod względem parametrów jako najlepsze w swojej kategorii. Jesteśmy także największym dystrybutorem opon Triangle, które będą tańszym i porównywalnym jakościowo odpowiednikiem dla wyżej wymienionych modeli ogumienia.

Dla mniej wymagających klientów oferujemy opony klasy najniższej (budget), które charakteryzuje niska cena zakupu, przy zadowalającej jakości.
linc
cert cert cert cert cert
linc

oponyrol2

EN

flaga

DE

flaga

RU

flaga

PL

flaga