OPONY PNEUMATYCZNE 
OPONY PEŁNE DO SZYBKIEGO MONTAŻU  
OPONY PEŁNE WERSJA STANDARD 
OPASKI AMORTYZUJĄCE 
Opony do wózków widłowych

Ekonomiczna i bezpieczna eksploatacja wózków widłowych w dużej mierze zależy od odpowiedniego doboru ogumienia. Należycie dopasowane opony wózkowe oprócz spełnienia swojej podstawowej funkcji potrafią także pomóc użytkownikowi w ograniczeniu wydatków. Zanim jednak opony zaczną przyczyniać się do bardziej ekonomicznej eksploatacji sprzętu, należy dokładnie przeanalizować charakterystykę pracy widlaka:

  • Jakiego rodzaju ładunki będzie przewoził?
  • Z jaką intensywnością będzie pracował (jedna, dwie lub trzy zmiany)?
  • Jak długie trasy będzie pokonywał podczas cyklu pracy? Po jakim rodzaju nawierzchni (wewnętrznej czy zewnętrznej)?

Wszystkie te czynniki wpływają na optymalną pracę ogumienia, co ma duże znaczenie dla dłuższego okresu i bezpieczeństwa jego eksploatacji. Nieodpowiednio dopasowane opony mogą powodować niewłaściwą amortyzację (przekłada się to na większe drgania), mniejszą przyczepność i trakcję, nadmierne zużycie elementów zawieszenia wózka czy samego ogumienia.

Dostępne na rynku opony podzielić możemy na dwie główne kategorie: opony pełne (superelastyczne) i pneumatyczne. W obrębie tych kategorii uwzględnić możemy dalsze podziały: na opony w wersji standard, do szybkiego montażu, niebrudzące czy antystatyczne. Każda z tych opon będzie sprawdzać się w innym środowisku pracy, dlatego bardzo istotna jest wstępna charakterystyka miejsca ich użytkowania.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę podczas zakupów, jest jakość dobieranych opon. Opony do wózków widłowych, podobnie jak ogumienie wielkogabarytowe albo opony osobowe, również charakteryzuje podział uwzględniający różne klasy jakościowe.


W naszej ofercie posiadamy opony wózkowe klasy najwyższej (premium), do której zaliczyć możemy marki takie jak Michelin, Continental, Solideal czy Trelleborg. Jesteśmy także jednym z głównych dystrybutorów opon Stomil Poznań na województwo małopolskie oraz wyłącznym importerem opon do wózków marki Magna, holenderskiego producenta ogumienia klasy średniej.

Dla mniej wymagających klientów oferujemy opony klasy najniższej (budget), które charakteryzuje niska cena zakupu, przy zadowalającej jakości. Jeśli nie stać Cię na opony klasy premium, wózek użytkujesz kilka godzin w tygodniu, i to głównie w lekkich warunkach, opony producentów takich jak Adtrak, Ecomatic, Armour, Glob Gum czy Eco Prem będą dobrym wyborem.linc
cert cert cert cert cert
linc

oponyrol2

EN

flaga

DE

flaga

RU

flaga

PL

flaga