Opony TORUS :: Testy opon rolniczych Bridgestone w Rzymie

Zostaliśmy zaproszeniu do Rzymu na testy jakości nowych opon rolniczych Bridgestone VT-Tractor VF. Podczas weekendu przekonaliśmy się na własne oczy o możliwościach jakie oferują te opony. Producent zorganizował pokaz maszyn podczas typowych dla rolnictwa czynności. Zapraszamy do przeczytania wyników testów i do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Fokus Test jest testem wartości użytkowej przeprowadzonej przez niezależną organizację DLG w celu wykazania różnic pomiędzy produktami oraz zaprezentowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie maszyn i produktów technicznych wykorzystywanych głównie w rolnictwie i leśnictwie, w uprawie warzyw, owoców i winorośli, jak również w kształtowaniu krajobrazu i zastosowaniach komunalnych. Test koncentruje się na badaniu poszczególnych kryteriów jakościowych produktu, takich jak trwałość, wydajność i jakość pracy.

Podczas symulowania ciągnięcia testowany komplet opon Bridgestone VT-Tractor wykazał swoą przewagę w stosunku do opon referencyjnych, zwłaszcza w obszarze powyżej 15% poślizgu. W teście uzyskał najwyższe wartości siły pociągowej przy tym samym poziomie poślizgu.

W obszarze poniżej 15% poślizgu opona Bridgestone VT-Tractor zachowuje niezmienną wydajność na tym samym poziomie co jej renomowani konkurencji, niekiedy ich przewyższając. Ma to również wpływ na pomiary jednostkowego zużycia paliwa. Różnica wynosi około 10g/kWh, co odpowiada około 3% średniej wartości w danych warunkach przy użyciu wyżej wymienionych ciągników testowych.

Podsumowując, w warunkach zaobserwowanych w teście nowa opona Bridgestone VT-Tractor VF z powodzeniem kwalifikuje się do kategorii opon premium.
Zapraszamy do naszej GALERII, w której można zobaczyć więcej zdjęć zrobionych podczas testów i pokazu możliwości opon Bridgestone VT-Tractor VF.
zobacz wszystkie ikona

linc
cert cert cert cert cert
linc

oponyrol2

EN

flaga

DE

flaga

RU

flaga

PL

flaga